Krakowski kącik.

Go down

Krakowski kącik.

Pisanie by Kraków on Sro Sie 07, 2013 12:21 am

Całkiem spory pokój, urządzony w staromodnym stylu. Wszystkie meble liczą sobie sporo lat, a mimo to są w świetnej kondycji. Naprzeciwko drzwi stoi kilkuczęściowy segment, zajmujący całą ścianę. Składa się on z dwóch szaf (obie stojące na przeciwległych krańcach, z czego ta po lewej stronie jest niższa, przez co można coś na niej położyć), kilku szuflad, szafek oraz biurka wbudowanego po środku. Wykonany jest z dębowego drewna, które, mimo upływu czasu, wciąż cieszy oko lekkim połyskiem i niezmatowiałym kolorem.
Na prawo od drzwi, które znajdują się w kącie pokoju, znajduje się spore łóżko otoczone kolumnami. Oczywiście, nie może na nim zabraknąć tony pościeli i poduszek! Przez to wszystko, wygląda ono bardziej jak królewskie łoże, niż zwykły mebel do spania. Czyżby przyzwyczajenie z czasów, gdy Wanda jeszcze na Wawelu mieszkała?
Idąc zaś dalej, naprzeciwko łóżka stoi regał od góry do dołu zapełniony książkami. Gdy lokatorka pokoju ma ochotę poczytać, siada sobie wygodnie w fotelu, który znajduje się tuż obok pod dosyć sporym oknem.
Zamiast zwykłej lampy, z sufitu zwisa żyrandol, a podłoga przykryta jest grubym dywanem. Trzeba jeszcze wspomnieć, iż tam, gdzie na ścianach są wolne miejsca, wiszą obrazy. Jeden przedstawiający panoramę Wawelu, jeden Stare Miasto za dawnych czasów oraz jeden, będący kopią dzieła Matejki, słynny Hołd pruski.

_________________
Nie przenoście nam stolicy do Krakowa,
Chociaż tak lubicie wracać do symboli,
Bo się zaraz tutaj zjawią
Butne miny, święte słowa
I głupota, która aż naprawdę boli.

U nas chodzi się z księżycem w butonierce,
U nas wiosną wiersze rodzą się najlepsze.
I odmiennym jakby rytmem
U nas ludziom bije serce,
Choć dla serca nieszczególne tu powietrze.

Nie przenoście nam stolicy do Krakowa,
Niech już raczej pozostanie tam gdzie jest!
Najgoręcej o to proszą,
Dobrze ważąc własne słowa,
Dwa Krakusy - Grzegorz T i Andrzej S.
avatar
Kraków
Matka Polka POLSKA MAFIA~

Skąd : Z serca Polski! (A dokładniej, z Polonii Minor)
Female Liczba postów : 49

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach